Hlavní strana Aktuality Návštěva prezidenta republiky ve společnosti ŠKODA JS a.s.

Návštěva prezidenta republiky ve společnosti ŠKODA JS a.s.

Datum: 24. 1. 2017

Společnost ŠKODA JS navštívil v rámci své cesty po Plzeňském kraji prezident České republiky Miloš Zeman. Na setkání s vedením firmy ocenil, že se ŠKODA JS udržela po celých šedesát let svého působení ve světové špičce a z dodavatele technologie se změnila v poskytovatele komplexních řešení, který realizuje 58 % tržeb na zahraničních trzích a je jedním z leaderů českého jaderně-energetického průmyslu.

Návštěva prezidenta republikyJako výrazný úspěch hodnotí Miloš Zeman, že ŠKODA JS se významně podílí na modernizaci jaderných elektráren nejen v ČR, ale i v dalších zemích, kde je využívána technologie VVER. ŠKODA JS je unikátním výrobcem komponent primárního okruhu, které mají rozhodující vliv na jadernou bezpečnost. V souvislosti s komplikovanou geopolitickou situací ocenil rovněž fakt, že si ŠKODA JS udržela významný podíl na ukrajinském trhu a vyjádřil přesvědčení, že tomu tak bude i nadále.  Poté si prohlédl provoz a diskutoval se zaměstnanci ŠKODA JS.

Připomněl, že v době, kdy byl předsedou vlády, se rozhodlo o dokončení dvou bloků v JE Temelín, které byly následně uvedeny do provozu, a to i za významného podílu právě ŠKODA JS. Vyjádřil přání, aby se co nejrychleji rozhodlo o výstavbě nových kapacit v Dukovanech a v Temelíně, a aby se na ní v nejširším měřítku podílely české firmy.

Na závěr návštěvy předal předseda představenstva a generální ředitel ŠKODA JS a.s. Josef Perlík prezidentu republiky model tlakové nádoby reaktoru VVER 1000, který ŠKODA JS vyrobila pro JE Temelín, v měřítku 1:48.

FOTOGALERIE ZDE.