Účetní

 • Vhodné i pro absolventy Vhodné i pro absolventy
 • Plzeň Plzeň

Staňte se součástí týmu ŠKODA JS. Máme 60 let zkušeností v oboru jaderné energetiky, jsme špičkou evropského jaderného strojírenství. Zabýváme se inženýringem, výrobou i servisem v oblasti jaderné energetiky. Naši lidé stáli u zrodu jádra, přidejte se k nim i Vy.

Hledáme zaměstnance pro práci v účtárně, se zaměřením zejména na evidenci a účtování odběratelských faktur a všeobecné účetnictví. Vzhledem k obchodním aktivitám společnosti na mezinárodním trhu a rozmanité zakázkové náplni jde o zajímavou práci s možností využití a rozšíření dalších znalostí a dovedností – jazykových, technických, komunikačních apod.

Čeho budete součástí

S kým budete pracovat

Oddělení odběratelské fakturace je součástí finančního úseku společnosti, který tvoří tým zkušených odborníků. Práce jednotlivých útvarů v rámci úseku na sebe navazuje, každodenní spolupráce s ostatními kolegy při komplexním zajištění zpracování dokladů je nezbytná. V rámci agendy je nutná také pravidelná komunikace se zaměstnanci ostatních úseků – především se zaměstnanci úseku Obchod, manažery zakázek atd. Možnost konzultace daňových záležitostí s odborníky je přínosem.

Vaše budoucí práce / hlavní pracovní činnosti

 • Odběratelská fakturace  - kontrola podkladů pro vystavení dokladů, daňová evidence a účtování dokladů
 • Účtování běžných účetních případů, uzávěrkových operací 
 • Kontrola evidence pohledávek a závazků, kalkulace a účtování kurzových rozdílů
 • Dokladová inventarizace účtů
 • Příprava podkladů pro účetní závěrky, účetní audit a daňová přiznání
 • Operativní úkoly

Co byste měl(a) umět

 • vzdělání: SŠ/VŠ vzdělání, ideálně ekonomického směru
 • odborná praxe: výhodou
 • speciální požadavky: samostatnost, zodpovědnost, komunikativnost
 • znalosti: podvojné účetnictví, dobrá znalost účetní a daňové legislativy (DPH, DPPO)
 • dovednosti: práce s počítačem, Excel, Word
 • jazyky: AJ nebo RJ, NJ výhodou

profesní požadavky: zkušenost s evidencí a účtováním pohledávek výhodou

Nabízíme

Nabízíme Vám zajímavou práci dlouhodobého charakteru v přátelském kolektivu v Plzni Bolevci. Čeká Vás flexibilní pracovní doba 7,5 hod./denně a 5 týdnů dovolené + 3 dny zdravotního volna. Budete moci využívat podnikové stravování. Přispějeme Vám na penzijní připojištění. Budete mít možnost se pravidelně vzdělávat, školit a rozvíjet se po osobní i pracovní stránce.

Přehled všech našich zaměstnaneckých benefitů naleznete zde:

https://www.skoda-js.cz/zamestnanecke-benefity/

Oslovila Vás naše nabídka? Pošlete nám Váš profesní životopis a motivační/průvodní dopis v odpovědní zprávě.

Zaujala vás tato pozice?

Vyplňte nám prosím následující formulář.

Životopis:
Přetáhněte soubor sem,
nebo klikněte na odkaz nahrát soubor

Děkujeme za vyplnění dotazníku/ zaslání životopisu, který bude použit pro účely výběrového řízení. Vaše osobní údaje v tomto dotazníku/ životopise budou zpracovány dle NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Bližší informace o tomto zpracování získáte zde.

V případě, že nebudete na danou pozici vybrán, budou Vaše osobní údaje dále uchovány po dobu 3 měsíců dle oprávněného zájmu správce OÚ (např. při zpochybnění výsledků vybraného kandidáta na danou pozici). Dále máte možnost být zařazen do databáze uchazečů o zaměstnání. Vaše osobní údaje budou v databázi uchazečů uchovány za účelem možné budoucí nabídky zaměstnání.

S uchováním v databázi uchazečů ŠKODA JS a.s. dle podmínek, které naleznete zde:

Loading...