Máme Jaderného profesionála: je jím Jan Hráček, jako první mimo zaměstnance skupiny ČEZ

Jan Hráček, vedoucí týmu přípravy údržby a oprav na Dukovanech, v únoru převzal významné ocenění - Jaderný profesionál, které skupina ČEZ uděluje za zodpovědný a iniciativní přístup k práci v jaderném provozu. Od loňského roku jej udělují obě české jaderné elektrárny.

“Cílem programu je přinést zjednodušení a zpřehlednění informací týkajících se nejzákladnějších pracovních návyků, zásad, pravidel i nástrojů. A také posílit osobní odpovědnost, dodržování pravidel i sounáležitost v rámci výjimečné profesní komunity,” uvádí Zdeněk Kratochvíl, vedoucí týmu ŠKODA JS v Dukovanech.

Jan HráčekJan Hráček

“Myslím, že tohle ocenění dokazuje, že vedení elektrárny je s naší prací skutečně spokojeno, a toho si cením,” říká k ocenění sám Honza, který ve škodováckém týmu na Dukovanech působí téměř 15 let. Zdeněk Kratochvíl k jeho ocenění dodává: “Honza se stal prvním oceněným mimo zaměstnance skupiny ČEZ. O to víc si jeho ocenění vážím.”

“Jaderný profesionál je ten, kdo si přirozeně uvědomuje unikátnost zařízení i místa, kde pracuje, a podle toho ke své práci přistupuje. Jaderný profesionál není superhrdina, který zvládá desítky pracovních úkonů najednou, nebo si pamatuje každý odstavec dokumentace. Nesype řešení z rukávu, ale hledá je, neschovává se za týmová rozhodnutí a postupy, ale přijímá odpovědnost za svěřenou oblast. Nestaví pomyslné zdi na hranicích svých útvarů a oddělení, ale otevřeně komunikuje, zajímá se o dění kolem sebe a hledá, kde se poučit a dělat věci lépe,” charakterizuje Jaderného profesionála Miloš Štěpanovský, ředitel JE Dukovany.