Umíme oslovit mladé techniky

Strojní obráběč Ondřej Jirsa k nám nastoupil na praxi ještě jako student tříletého oboru na Střední průmyslové škole strojnické v Plzni. Na výrobní hale v boleveckém areálu si vyzkoušel práci na klasickém obráběcím stroji a poznal výhody práce v našem oboru. “Ve srovnání s jinými podniky je provoz ve ŠKODA JS mnohem čistší, nechodíme tu ve šponách, navíc mě baví práce s nerezovou ocelí,” vypočítává Ondřej výhody, které ho vedly k tomu, aby k nám po dokončení školy nastoupil na plný úvazek.

Ondřej Jirsa

Podle Petra Janaty, který je na Bolevci mistrem, každoročně minimálně jeden student přejde z praxe rovnou do zaměstnaneckého poměru. “Díky dobrým vztahům se školami a nyní i díky stipendijním programům máme možnost oslovit ty nejšikovnější mladé lidi a zaměstnat je,” říká Janata. A vidí i další důvody, proč se u nás absolventům líbí: “Myslím, že svou roli hraje i dobrý kolektiv, který tu máme, a také možnost práce na moderních strojích. Třeba Ondřej se během krátké doby dostal až k práci na soustružnickém centru Mazak, což je špičková technologie.”

Další mistr strojního obrábění Bohumil Míšek vyzdvihuje kromě špičkového vybavení dílny, také stabilitu společnosti a zaměstnanecké benefity.