Transportér extrémních rozměrů dorazil na Ukrajinu

5. 2. 2020

Na Záporožskou elektrárnu jsme dodali speciální produkt.

Koncem ledna 2020 proběhla úspěšná přejímka a zkoušky speciálního transportéru pro převoz použitého paliva na Záporožské elektrárně na Ukrajině. Transportér jsme dodali v závěru roku 2019 dlouholetému zákazníkovi - společnosti NAEK „Energoatom“. Výrobní zkoušky proběhly v německém Ulmu ve výrobním podniku transportéru - společnosti Kamag Transportechnik GmbH.

Uvedený transportér bude sloužit na Záporožské jaderné elektrárně pro přepravu speciálního kontejneru, který je také vyvíjen našimi konstruktéry. Další funkcí bude přeprava betonových kontejnerů v areálu skladu použitého paliva.

Transportér

Transportér o celkové hmotnosti 60 tun, s výškou 5 metrů a délkou přes 7 metrů, byl přepravován silničním transportem na vzdálenost 2500 km přes území několika států. Přesun vyžadoval zajištění odpovídajících licencí, policejních doprovodů, naplánování trasy s ohledem na nosnosti mostů apod.

Složitý projekt se podařilo úspěšně a v termínu realizovat díky výborné spolupráci celého realizačního týmu a také za podpory Hospodářské komory ČR.

Transportér  Transportér