Finále v Reaktorové hale ŠKODA JS

21. 9. 2021

ŠKODA JS a.s. je tradičně partnerem filmového festivalu Finále. Letos poprvé se do dění zapojuje i netradiční akcí. V úterý 28. září se v Reaktorové hale podniku uskuteční promítání festivalového filmu Prvok, šampón, Tečka a Karel.

Účastníci akce se budou moci seznámit s provozem a zařízením Reaktorové haly, v níž vzniklo všech 24 reaktorových kompletů vyrobených ve ŠKODA JS a která se dnes zaměřuje na produkci obalových souborů (kontejnerů) na použité palivo. Těch podnik od devadesátých let vyrobil více než 450, hlavním produktem jsou dnes kontejnery dle vlastního designu určené pro obě české jaderné elektrárny. Do roku 2035 jich tu vyrobí 58 pro JE Temelín a 33 pro JE Dukovany. Kromě toho zde vznikají i další speciální kontejnery pro skladování radioaktivních materiálů pro tuzemské a zahraniční zákazníky.

„Jsme tradičním partnerem festivalu Finále a jsem rád, že jsme tuto spolupráci povýšili letos na další úroveň,“ říká generální ředitel ŠKODA JS František Krček. „Podporujeme tak nejen kulturu, ale také život v regionu, jehož jsme již 65 let pevnou součástí. Doufám, že se divákům bude líbit film, ale že je také zaujme prohlídka našeho provozu. Obalové soubory jsou technicky a výrobně náročné, dnes tvoří jejich výroba více než 10 % obratu společnosti ŠKODA JS. Rádi bychom v politice otevírání dveří veřejnosti pokračovali i v budoucnu.“

Informace o promítání najdete zde.