Jiří Opatrný: Práce s nerez ocelí mě vždycky lákala

Více jak 20 let ve firmě

Jiří Opatrný

Nejdřív jsem pracoval pro ŠKODA Turbíny, v roce 1996 jsem přešel pod ŠKODA JS. Lákala mě práce s nerez ocelí a upřímně, měl jsem to do práce kousek. Nastoupil jsem původně na pozici soustružníka a teď už 20 let pracuji jako CNC horizontkář. ŠKODA JS dělá na unikátních projektech, ke kterým se v jiných firmách nedostanete.

Neustále se zdokonalujeme

Pracuji převážně na pohonech typu 440 pro jaderné elektrárny napříč Evropou. Líbí se mi práce s nerezem, ta totiž není úplně běžná. Baví mě rozmanitost úkolů i to, že musím přemýšlet, když tvořím.

Přestože mám přes dvě desítky let zkušeností, potřebuji se pořád zdokonalovat. Technologie jdou dopředu a výrobky, které předáváme zákazníkům, se zlepšují. Takže i my musíme držet krok a učit se nové věci.

Jiří Opatrný

„Moje práce mě baví, protože činnost ŠKODA JS je v rámci České republiky unikátní.“

Komunikace je pro nás základ

Na svém pracovišti se střídám ještě s dvěma dalšími kolegy, takže je klíčové, abychom spolu o všem komunikovali. Pokud bychom nebyli sladěni, nemohli bychom odvádět kvalitní práci.

Musím říct, že atmosféra ve firmě je obecně dobrá a komunikace u nás funguje skvěle. Není problém domluvit se s kolegy ani s nadřízeným. Toho si vážím. V některých firmách je těžké skloubit rodinný a pracovní život. U nás ne, rád sportuji a jezdím s dětmi na výlety a vím, že se se svým nadřízeným vždycky, když potřebuji volno, domluvím.