Roman Štefka: Ve ŠKODA JS jsem se naučil týmové práci

Po škole rovnou na Dukovany

Roman Štefka

Po skončení střední průmyslové školy v oboru mechanik seřizovač CNC jsem hledal zaměstnání, kde bych se mohl uplatnit. Na základě nabídky jsem nastoupil do společnosti ŠKODA JS přímo v lokalitě JE Dukovany.  Vykonávám práci na pozici montér-zámečník v oddělení Armatury a tlakové nádoby.

Práce na elektrárně je unikátní a rozmanitá

Práce mě už od začátku chytla a nejvíc mě baví její rozmanitost, různorodost zařízení, se kterým přicházím do styku při své každodenní práci, a řešení technických problémů, se kterými se na elektrárně setkáváme.

Práce je unikátní už svojí podstatou, veškeré zařízení, vybavení i postupy, které používáme, musí odpovídat vysokým požadavkům, které jsou na jaderné elektrárny kladeny. Osobně se soustředím hlavně na opravy uzlu pojistných ventilů kompenzátoru objemu nebo na práci s CNC mobilním soustruhem pro obrábění těsnících ploch technologických zařízení v místě montáže.

Roman Štefka

„Postupně se setkávám s novými úkoly a technickými řešeními, které mi přinášejí nový technický růst a přehled.“

Možnost zvýšit si kvalifikaci

Určitě není nouze ani o možnosti školení, které dále zvyšují moji kvalifikaci. Během svého působení ve ŠKODA JS jsem absolvoval například školení u výrobců armatur nebo školení ve výcvikovým středisku na JE Paks v Maďarsku.

Náš tým se skládá z kvalitních odborníků, s mnohými kolegy udržuji i mimopracovní kontakt a i přesto, že volného času není mnoho, protože práce na elektrárně vyžaduje časovou flexibilitu, pořádáme společně s kolegy různé volnočasové aktivity.